Hirose Electric Co Ltd HIF6B-34DA-1.27DSA(71)
HIF6B-34DA-1.27DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
HIF6B-34DA-1.27DSA(71)
Brief Description
CONN HOUSING 34POS 1.27MM
Datasheet Download
HIF6B-34DA-1.27DSA(71).pdf
Availability of HIF6B-34DA-1.27DSA(71)
QUANTITY
HIF6B-34DA-1.27DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of HIF6B-34DA-1.27DSA(71)
Internal Part NumberEIS-HIF6B-34DA-1.27DSA(71)
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Fastening Type-
FeaturesPolarizing Key
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HIF6B-34DA-1.27DSA(71)
Related LinksHIF6B-34DA-, HIF6B-34DA-1.27DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HIF6B-34DA-1.27DSA(71) Details Description
Related parts for HIF6B-34DA-1.27DSA(71)
RES SMD 390K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 32.4K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE USB A-B MALE 2M 2.0 VERS datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 15MA 24 OHM SMD datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 30POS .156 GREEN datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 18AWG BLACK datasheet.pdf
60739A111 SPACER datasheet.pdf
RES 16.7K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf