Hirose Electric Co Ltd HIF7CA-80DA-1.27DSAL(71)
HIF7CA-80DA-1.27DSAL(71) picture photo
Mfg. Part Number
HIF7CA-80DA-1.27DSAL(71)
Brief Description
CONN RECPT 80POS 1.27MM
Datasheet Download
HIF7CA-80DA-1.27DSAL(71).pdf
Availability of HIF7CA-80DA-1.27DSAL(71)
QUANTITY
HIF7CA-80DA-1.27DSAL(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of HIF7CA-80DA-1.27DSAL(71)
Internal Part NumberEIS-HIF7CA-80DA-1.27DSAL(71)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Outer Shroud Contacts
Number of Positions80
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesBoard Lock
Mated Stacking Heights-
Height Above Board0.429" (10.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HIF7CA-80DA-1.27DSAL(71)
Related LinksHIF7CA-80DA-, HIF7CA-80DA-1.27DSAL(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HIF7CA-80DA-1.27DSAL(71) Details Description
Related parts for HIF7CA-80DA-1.27DSAL(71)
IND PB ILLUM SQ LB SER BLUE SLD datasheet.pdf
CONN SPRING 56POS SNGL .390 SMD datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 56POS 2MM SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 47.8VWM 77VC SMA datasheet.pdf
Crystal 38.4000MHz 10ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN FML 200POS 10ROW SMD GOLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH TO-252 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
35+35 DIL EXT PIN HDR datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE SOP-6L5 datasheet.pdf
IC CLK MULT 10-OUT EEPROM datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 548MA 480 MOHM datasheet.pdf