Vishay/BCcomponents HIK471MBJEJ0KR
HIK471MBJEJ0KR picture photo
Mfg. Part Number
HIK471MBJEJ0KR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 470PF 15KV RADIAL
Datasheet Download
HIK471MBJEJ0KR.pdf
Availability of HIK471MBJEJ0KR
QUANTITY
HIK471MBJEJ0KR Order Process
Ship out your order
Specifications of HIK471MBJEJ0KR
Internal Part NumberEIS-HIK471MBJEJ0KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesHIK
PackagingBulk
Capacitance470pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15000V (15kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.591" Dia (15.00mm)
Height - Seated (Max)0.709" (18.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.492" (12.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HIK471MBJEJ0KR
Related LinksHIK471M, HIK471MBJEJ0KR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HIK471MBJEJ0KR Details Description
Related parts for HIK471MBJEJ0KR
SCREWDRIVER HEX 6MM 9.57" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 100PSIS 7/16 5V MINI datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH RAISED ACTUATOR 3 SEC datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 11MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 5.7A 6TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
BCZ 3.81/09/180F SN GN BX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf