Taiyo Yuden HK06032N4S-T
HK06032N4S-T picture photo
Mfg. Part Number
HK06032N4S-T
Brief Description
FIXED IND 2.4NH 350MA 200 MOHM
Datasheet Download
HK06032N4S-T.pdf
Availability of HK06032N4S-T
QUANTITY
HK06032N4S-T Order Process
Ship out your order
Specifications of HK06032N4S-T
Internal Part NumberEIS-HK06032N4S-T
Material - Core-
Inductance2.4nH
Tolerance±0.3nH
Current Rating350mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)200 mOhm Max
Q @ Freq4 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant8.3GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HK06032N4S-T
Related LinksHK0603, HK06032N4S-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
HK06032N4S-T Details Description
Related parts for HK06032N4S-T
CAP CER 0.015UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
IC MICROMAN 5V ACT HI 10% 8-DIP datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC 45 BLK 17POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
COVER FOR ROCKER SWITCH datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 50W datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf