Amphenol Industrial HK06L-40-75P(403)
HK06L-40-75P(403) picture photo
Mfg. Part Number
HK06L-40-75P(403)
Brief Description
CONN PLUG W/PINS
Datasheet Download
HK06L-40-75P(403).pdf
Availability of HK06L-40-75P(403)
QUANTITY
HK06L-40-75P(403) Order Process
Ship out your order
Specifications of HK06L-40-75P(403)
Internal Part NumberEIS-HK06L-40-75P(403)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HK06L-40-75P(403)
Related LinksHK06L-40, HK06L-40-75P(403) Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
HK06L-40-75P(403) Details Description
Related parts for HK06L-40-75P(403)
IC OPAMP INSTR 200KHZ 8VSSOP datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC LINE DRVR/RCVR RS232 16-SSOP datasheet.pdf
NAMEPLATE 20BTN 88AC3116-2 datasheet.pdf
RES 301 OHM 3/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
NON PLUGINLOW TEMP VERS SIDE datasheet.pdf
Connector Socket 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf