Taiyo Yuden HK100568NJ-TV
HK100568NJ-TV picture photo
Mfg. Part Number
HK100568NJ-TV
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 68NH 180MA 1.2 OHM SMD
Datasheet Download
HK100568NJ-TV.pdf
Availability of HK100568NJ-TV
QUANTITY
HK100568NJ-TV Order Process
Ship out your order
Specifications of HK100568NJ-TV
Internal Part NumberEIS-HK100568NJ-TV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHK Series Inductors
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, HK
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - Core-
Inductance68nH
Tolerance±5%
Current Rating180mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.2 Ohm Max
Q @ Freq8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant750MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HK100568NJ-TV
Related LinksHK1005, HK100568NJ-TV Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
HK100568NJ-TV Details Description
Related parts for HK100568NJ-TV
RES 18 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC SNGL INVERTER GATE SC70-5 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 110A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 2 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 30mA Backlight 32-VQFN (5x5) datasheet.pdf
OSC OCXO 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
BRACKET WALL MNT FOR 12PORT datasheet.pdf
Connector Socket 68 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 840MA 160 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf