Taiyo Yuden HK10058N2J-TV
HK10058N2J-TV picture photo
Mfg. Part Number
HK10058N2J-TV
Brief Description
FIXED IND 8.2NH 300MA 280 MOHM
Datasheet Download
HK10058N2J-TV.pdf
Availability of HK10058N2J-TV
QUANTITY
HK10058N2J-TV Order Process
Ship out your order
Specifications of HK10058N2J-TV
Internal Part NumberEIS-HK10058N2J-TV
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, HK
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreFerrite
Inductance8.2nH
Tolerance±5%
Current Rating300mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)280 mOhm Max
Q @ Freq8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant3.6GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
Supplier Device Package01005 (0402 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HK10058N2J-TV
Related LinksHK1005, HK10058N2J-TV Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
HK10058N2J-TV Details Description
Related parts for HK10058N2J-TV
RES 30 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf