Taiyo Yuden HK10059N1J-TV
HK10059N1J-TV picture photo
Mfg. Part Number
HK10059N1J-TV
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 9.1NH 300MA 300 MOHM
Datasheet Download
HK10059N1J-TV.pdf
Availability of HK10059N1J-TV
QUANTITY
HK10059N1J-TV Order Process
Ship out your order
Specifications of HK10059N1J-TV
Internal Part NumberEIS-HK10059N1J-TV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, HK
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreFerrite
Inductance9.1nH
Tolerance±5%
Current Rating300mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Q @ Freq8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant3.4GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
Supplier Device Package01005 (0402 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HK10059N1J-TV
Related LinksHK1005, HK10059N1J-TV Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
HK10059N1J-TV Details Description
Related parts for HK10059N1J-TV
FERRITE CYLINDER 80 OHM GRAY datasheet.pdf
POT THUMBWHEEL 10K OHM LINEAR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 212PS .05" DIP SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 4.1V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 4SMD datasheet.pdf
SGE-245L-2-2000 01200C SFTY EDGE datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 2 (Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 1.2UF RADIAL datasheet.pdf