Taiyo Yuden HK1005R12J-TV
HK1005R12J-TV picture photo
Mfg. Part Number
HK1005R12J-TV
Brief Description
FIXED IND 12NH 300MA 400 MOHM
Datasheet Download
HK1005R12J-TV.pdf
Availability of HK1005R12J-TV
QUANTITY
HK1005R12J-TV Order Process
Ship out your order
Specifications of HK1005R12J-TV
Internal Part NumberEIS-HK1005R12J-TV
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, HK
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreFerrite
Inductance12nH
Tolerance±5%
Current Rating300mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)400 mOhm Max
Q @ Freq8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant2.7GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
Supplier Device Package01005 (0402 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HK1005R12J-TV
Related LinksHK1005, HK1005R12J-TV Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
HK1005R12J-TV Details Description
Related parts for HK1005R12J-TV
TVS DIODE 170VWM 275VC SMA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
OSC VCXO 156.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.25W 3.3VIN 15VOUT datasheet.pdf
INSERT MALE 40POS TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP HIGH/LOW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CAP CER 0.39UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
SMP STRT PLUG-PLUG .085 CBL 11" datasheet.pdf