Taiyo Yuden HK16086N8J-T
HK16086N8J-T picture photo
Mfg. Part Number
HK16086N8J-T
Brief Description
FIXED IND 6.8NH 300MA 220 MOHM
Datasheet Download
HK16086N8J-T.pdf
Availability of HK16086N8J-T
QUANTITY
HK16086N8J-T Order Process
Ship out your order
Specifications of HK16086N8J-T
Internal Part NumberEIS-HK16086N8J-T
Standard Package4,000
Material - Core-
Inductance6.8nH
Tolerance±5%
Current Rating300mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)220 mOhm Max
Q @ Freq10 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant4GHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HK16086N8J-T
Related LinksHK1608, HK16086N8J-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
HK16086N8J-T Details Description
Related parts for HK16086N8J-T
IC FPGA 117 I/O 144TQFP datasheet.pdf
CLIP 9V .625 X 1.000" ALUM datasheet.pdf
IC DAC 10BIT I2C QUAD 10-MSOP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A 2DSN datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 35V SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
RES 9.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SE SURFACE BELT 3/4X18" A CRS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 10POS datasheet.pdf
RES SMD 22.1K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf