Taiyo Yuden HK1608R22J-TV
HK1608R22J-TV picture photo
Mfg. Part Number
HK1608R22J-TV
Brief Description
FIXED IND 220NH 140MA 1.5 OHM
Datasheet Download
HK1608R22J-TV.pdf
Availability of HK1608R22J-TV
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HK1608R22J-TV Order Process
Ship out your order
Specifications of HK1608R22J-TV
Internal Part NumberEIS-HK1608R22J-TV
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHK Series Inductors
PCN Obsolescence/ EOLMLC Inductor EOL 28/Aug/2015
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, HK
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - Core-
Inductance220nH
Tolerance±5%
Current Rating140mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.5 Ohm Max
Q @ Freq8 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant400MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HK1608R22J-TV
Related LinksHK1608, HK1608R22J-TV Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
HK1608R22J-TV Details Description
Related parts for HK1608R22J-TV
LED ORANGE 1206 SMD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 3.6PF 25V 0402 datasheet.pdf
IC ADSL CPE LINE DVR 350MA 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 20ppm 20pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO SC70-5 datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
PWRBLADE RA REC datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ22 23 OLIV datasheet.pdf
CAP FILM 0.043UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf