Taiyo Yuden HKQ0603U2N2B-T
HKQ0603U2N2B-T picture photo
Mfg. Part Number
HKQ0603U2N2B-T
Brief Description
FIXED IND 2.2NH 500MA 200 MOHM
Datasheet Download
HKQ0603U2N2B-T.pdf
Availability of HKQ0603U2N2B-T
QUANTITY
HKQ0603U2N2B-T Order Process
Ship out your order
Specifications of HKQ0603U2N2B-T
Internal Part NumberEIS-HKQ0603U2N2B-T
Material - CoreCeramic
Inductance2.2nH
Tolerance±0.1nH
Current Rating500mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)200 mOhm Max
Q @ Freq14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant10GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)