Taiyo Yuden HKQ0603U3N9B-T
HKQ0603U3N9B-T picture photo
Mfg. Part Number
HKQ0603U3N9B-T
Brief Description
FIXED IND 3.9NH 350MA 410 MOHM
Datasheet Download
HKQ0603U3N9B-T.pdf
Availability of HKQ0603U3N9B-T
QUANTITY
HKQ0603U3N9B-T Order Process
Ship out your order
Specifications of HKQ0603U3N9B-T
Internal Part NumberEIS-HKQ0603U3N9B-T
Material - CoreCeramic
Inductance3.9nH
Tolerance±0.1nH
Current Rating350mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)410 mOhm Max
Q @ Freq14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant7.7GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HKQ0603U3N9B-T
Related LinksHKQ0603, HKQ0603U3N9B-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
HKQ0603U3N9B-T Details Description
Related parts for HKQ0603U3N9B-T
CONN HEADR BRKWAY .100 25POS STR datasheet.pdf
CONN HEADER 56POS DL.05" PCB/SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" WW datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 10V 20% 2812 datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W DL +/-15V OUT SIP datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RSV 1.6 LS 9 GR 3.2 AU datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 170MA 3.3 OHM datasheet.pdf