AVX Corporation HL022R0BTTR
HL022R0BTTR picture photo
Mfg. Part Number
HL022R0BTTR
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 2NH 335MA 168 MOHM SMD
Datasheet Download
HL022R0BTTR.pdf
Availability of HL022R0BTTR
QUANTITY
HL022R0BTTR Order Process
Ship out your order
Specifications of HL022R0BTTR
Internal Part NumberEIS-HL022R0BTTR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMLO Inductor
Featured ProductMLO Organic Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesMLO™
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance2nH
Tolerance±0.1nH
Current Rating335mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)168 mOhm Max
Q @ Freq26 @ 450MHz
Frequency - Self Resonant10.85GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test450MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.023" W (1.00mm x 0.58mm)
Height - Seated (Max)0.018" (0.45mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HL022R0BTTR
Related LinksHL022, HL022R0BTTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
HL022R0BTTR Details Description
Related parts for HL022R0BTTR
CAP CER 1UF 16V X5R 0603 datasheet.pdf
IC TXRX PHY 10/100 3.3V 48SSOP datasheet.pdf
IC AMP AUDIO .06W STER AB 12TQFN datasheet.pdf
CABLE TY 200X3,6NAT datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0402 datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER 1.5A 8SOIC datasheet.pdf