AVX Corporation HL023R3BTTR
HL023R3BTTR picture photo
Mfg. Part Number
HL023R3BTTR
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.3NH 321MA 265 MOHM
Datasheet Download
HL023R3BTTR.pdf
Availability of HL023R3BTTR
QUANTITY
HL023R3BTTR Order Process
Ship out your order
Specifications of HL023R3BTTR
Internal Part NumberEIS-HL023R3BTTR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMLO Inductor
Featured ProductMLO Organic Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesMLO™
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance3.3nH
Tolerance±0.1nH
Current Rating321mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)265 mOhm Max
Q @ Freq27 @ 450MHz
Frequency - Self Resonant7.35GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test450MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.023" W (1.00mm x 0.58mm)
Height - Seated (Max)0.018" (0.45mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HL023R3BTTR
Related LinksHL023, HL023R3BTTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
HL023R3BTTR Details Description
Related parts for HL023R3BTTR
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 190PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 20A 115V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 37POS SKT datasheet.pdf
Connector Socket 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf