Murata Electronics North America HL02R12S12YC
HL02R12S12YC picture photo
Mfg. Part Number
HL02R12S12YC
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
HL02R12S12YC.pdf
Availability of HL02R12S12YC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HL02R12S12YC Order Process
Ship out your order
Specifications of HL02R12S12YC
Internal Part NumberEIS-HL02R12S12YC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship HL02R12S12YC today.
SeriesHL02R12
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeDIP24
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-HL02R12S12YC
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksHL02R1, HL02R12S12YC Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
HL02R12S12YC Details Description
Related parts for HL02R12S12YC
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
RES 1.2M OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 16A SPST datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
CABLE FFC 1MM TYPE 2 18P 152MM datasheet.pdf
CAP CER 68PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
MKP 1.2UF 5% 1000VDC DRAWING T4 datasheet.pdf