Vishay/Dale HL05006Z750R0JJ
HL05006Z750R0JJ picture photo
Mfg. Part Number
HL05006Z750R0JJ
Brief Description
RES CHAS MNT 750 OHM 5% 50W
Datasheet Download
HL05006Z750R0JJ.pdf
Availability of HL05006Z750R0JJ
QUANTITY
HL05006Z750R0JJ Order Process
Ship out your order
Specifications of HL05006Z750R0JJ
Internal Part NumberEIS-HL05006Z750R0JJ
PackagingBulk
Resistance (Ohms)750
Tolerance±5%
Power (Watts)50W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Mounting FeatureBrackets (not included)
Size / Dimension0.563" Dia x 4.000" L (14.29mm x 101.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HL05006Z750R0JJ
Related LinksHL05006, HL05006Z750R0JJ Datasheet, Vishay/Dale Distributor
HL05006Z750R0JJ Details Description
Related parts for HL05006Z750R0JJ
CABLE CAT5 SFTP PATCH GREEN 1M datasheet.pdf
IC LATCH OCT TRANSP D 20-SOIC datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 46POS 2MM T/H datasheet.pdf
IC CLOCK GEN PROG 8-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RND SPACER 0.047" NYLON 11.68MM datasheet.pdf
RES 234K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
HDM BP STKG MOD CLSD END 30 SAU datasheet.pdf
LED XLAMP CXA1507 8.9MM WHT datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf