Vishay/Dale HL10006Z5R000JJ
HL10006Z5R000JJ picture photo
Mfg. Part Number
HL10006Z5R000JJ
Brief Description
RES CHAS MNT 5 OHM 5% 100W
Datasheet Download
HL10006Z5R000JJ.pdf
Availability of HL10006Z5R000JJ
QUANTITY
HL10006Z5R000JJ Order Process
Ship out your order
Specifications of HL10006Z5R000JJ
Internal Part NumberEIS-HL10006Z5R000JJ
PackagingBulk
Resistance (Ohms)5
Tolerance±5%
Power (Watts)100W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Mounting FeatureBrackets (not included)
Size / Dimension0.750" Dia x 6.500" L (19.05mm x 165.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HL10006Z5R000JJ
Related LinksHL10006, HL10006Z5R000JJ Datasheet, Vishay/Dale Distributor
HL10006Z5R000JJ Details Description
Related parts for HL10006Z5R000JJ
CONN FFC FPC TOP 14POS 1MM R/A datasheet.pdf
IC LED DISPLAY DRVR 8DGT 28-SOIC datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM SOT23-5 datasheet.pdf
MATRIZE TIMER datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP OFF/1/2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 30MA 43 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 8.25KOHM 0.01% 0.3W 1206 datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 8COL datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.079" (2.00mm) Surface Mount datasheet.pdf