Vishay/Dale HL22507Z1K000JJ
HL22507Z1K000JJ picture photo
Mfg. Part Number
HL22507Z1K000JJ
Brief Description
RES CHAS MNT 1K OHM 5% 225W
Datasheet Download
HL22507Z1K000JJ.pdf
Availability of HL22507Z1K000JJ
QUANTITY
HL22507Z1K000JJ Order Process
Ship out your order
Specifications of HL22507Z1K000JJ
Internal Part NumberEIS-HL22507Z1K000JJ
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±5%
Power (Watts)225W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Mounting FeatureBrackets (not included)
Size / Dimension1.125" Dia x 10.500" L (28.58mm x 266.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HL22507Z1K000JJ
Related LinksHL22507, HL22507Z1K000JJ Datasheet, Vishay/Dale Distributor
HL22507Z1K000JJ Details Description
Related parts for HL22507Z1K000JJ
RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 24V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 896B OTP 18SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 4SMD datasheet.pdf
CAP CER 10PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
MF SMC RA HDR W/CLIP GOLD 14CKT datasheet.pdf
RES 221K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 76.8 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CONN HDR 33POS 0.100 T/H TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf
CAP FILM 0.00056UF 5% 1600VDC AX datasheet.pdf