Vishay/Dale HL22507Z5K000JJ
HL22507Z5K000JJ picture photo
Mfg. Part Number
HL22507Z5K000JJ
Brief Description
RES CHAS MNT 5K OHM 5% 225W
Datasheet Download
HL22507Z5K000JJ.pdf
Availability of HL22507Z5K000JJ
QUANTITY
HL22507Z5K000JJ Order Process
Ship out your order
Specifications of HL22507Z5K000JJ
Internal Part NumberEIS-HL22507Z5K000JJ
PackagingBulk
Resistance (Ohms)5k
Tolerance±5%
Power (Watts)225W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Mounting FeatureBrackets (not included)
Size / Dimension1.125" Dia x 10.500" L (28.58mm x 266.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HL22507Z5K000JJ
Related LinksHL22507, HL22507Z5K000JJ Datasheet, Vishay/Dale Distributor
HL22507Z5K000JJ Details Description
Related parts for HL22507Z5K000JJ
IC OPAMP GP 525KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP-3 POS NON SHORT datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 5V datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 1% 35W TO263 DPAK datasheet.pdf
CABLE RELIEF 28MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
MINIFIT SR HDR VERT 125 CLIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf