AVX Corporation HLC02220HTTR
HLC02220HTTR picture photo
Mfg. Part Number
HLC02220HTTR
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22NH 202MA 1.9 OHM SMD
Datasheet Download
HLC02220HTTR.pdf
Availability of HLC02220HTTR
QUANTITY
HLC02220HTTR Order Process
Ship out your order
Specifications of HLC02220HTTR
Internal Part NumberEIS-HLC02220HTTR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesMLO™
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance22nH
Tolerance±3%
Current Rating202mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.9 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 450MHz
Frequency - Self Resonant3GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test450MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.023" W (1.00mm x 0.58mm)
Height - Seated (Max)0.018" (0.45mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HLC02220HTTR
Related LinksHLC022, HLC02220HTTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
HLC02220HTTR Details Description
Related parts for HLC02220HTTR
CONN EDGECARD 62POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
RES 130K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 80.5X32MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 680 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 65W datasheet.pdf