FFF HLEM23S-1RLF
HLEM23S-1RLF picture photo
Mfg. Part Number
HLEM23S-1RLF
Brief Description
CONN FFC VERT 23POS 1.25MM PCB
Datasheet Download
HLEM23S-1RLF.pdf
Availability of HLEM23S-1RLF
QUANTITY
HLEM23S-1RLF Order Process
Ship out your order
Specifications of HLEM23S-1RLF
Internal Part NumberEIS-HLEM23S-1RLF
Standard Package80
Number of Positions23
Pitch0.049" (1.25mm)
TerminationKinked Pin
FFC, FCB Thickness0.30mm
Height Above Board0.315" (8.00mm)
Features-
Voltage Rating200V
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating1A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HLEM23S-1RLF
Related LinksHLEM23, HLEM23S-1RLF Datasheet, FFF Distributor
HLEM23S-1RLF Details Description
Related parts for HLEM23S-1RLF
ADM24T/AE24G/X datasheet.pdf
FUSE 200A 690V 1TN/110 AR UC datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 28POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 0.100 10 POS datasheet.pdf
PCMCIA DOUBLE DECK datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
CAP CER 0.40PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf