FFF HLEM31S-1RLF
HLEM31S-1RLF picture photo
Mfg. Part Number
HLEM31S-1RLF
Brief Description
CONN FFC VERT 31POS 1.25MM PCB
Datasheet Download
HLEM31S-1RLF.pdf
Availability of HLEM31S-1RLF
QUANTITY
HLEM31S-1RLF Order Process
Ship out your order
Specifications of HLEM31S-1RLF
Internal Part NumberEIS-HLEM31S-1RLF
Standard Package60
Number of Positions31
Pitch0.049" (1.25mm)
TerminationKinked Pin
FFC, FCB Thickness0.30mm
Height Above Board0.315" (8.00mm)
Features-
Voltage Rating200V
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating1A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HLEM31S-1RLF
Related LinksHLEM31, HLEM31S-1RLF Datasheet, FFF Distributor
HLEM31S-1RLF Details Description
Related parts for HLEM31S-1RLF
CONN SOCKET IDC 34POS W/KEY GOLD datasheet.pdf
IC PROG SUPP FLASH MEM 12V 8-DIP datasheet.pdf
DIP CABLE - HDP16S/AE16M/HDP16S datasheet.pdf
IC SHIFT REG 8BIT 3-ST 16SO datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 9/16-18 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
070 REC CONTACT L.P 20-16 datasheet.pdf
RES SMD 43.2KOHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 1.167K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 30W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf