FFF HLW23S-2A7LF
HLW23S-2A7LF picture photo
Mfg. Part Number
HLW23S-2A7LF
Brief Description
CONN FFC FPC VERT 23POS 1MM PCB
Datasheet Download
HLW23S-2A7LF.pdf
Availability of HLW23S-2A7LF
QUANTITY
HLW23S-2A7LF Order Process
Ship out your order
Specifications of HLW23S-2A7LF
Internal Part NumberEIS-HLW23S-2A7LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,500
Category Connectors, Interconnects
FamilyFFC, FPC (Flat Flexible) Connectors
SeriesHLW-S
PackagingTray
Flat Flex TypeFFC, FPC
Mounting TypeThrough Hole
Connector/Contact TypeContacts, Vertical, 1 Sided
Number of Positions23
Pitch0.039" (1.00mm)
TerminationKinked Pin
FFC, FCB Thickness0.30mm
Height Above Board0.232" (5.90mm)
Features-
Voltage Rating100V
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating1A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HLW23S-2A7LF
Related LinksHLW23S, HLW23S-2A7LF Datasheet, FFF Distributor
HLW23S-2A7LF Details Description
Related parts for HLW23S-2A7LF
TRANS NPN 60V 2A TO-92 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
THRU VR SIDE SENSE 5M SUPER-SMAL datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf