FFF HM2P88PDC161N9LF
HM2P88PDC161N9LF picture photo
Mfg. Part Number
HM2P88PDC161N9LF
Brief Description
MPAC 8R ST PF HDR
Datasheet Download
HM2P88PDC161N9LF.pdf
Availability of HM2P88PDC161N9LF
QUANTITY
HM2P88PDC161N9LF Order Process
Ship out your order
Specifications of HM2P88PDC161N9LF
Internal Part NumberEIS-HM2P88PDC161N9LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationHM2P88 Tolerance Width 13/Jul/2015
Standard Package768
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Hard Metric, Standard
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HM2P88PDC161N9LF
Related LinksHM2P88PD, HM2P88PDC161N9LF Datasheet, FFF Distributor
HM2P88PDC161N9LF Details Description
Related parts for HM2P88PDC161N9LF
CAP ALUM 22UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
RES 6.98 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 460KBPS 20-TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
EUROCARD TYPE C datasheet.pdf
CONN PLUG 52POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 20A TO-220F datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.940" 3MM 2LD datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .178M 16POS datasheet.pdf