TT Electronics/BI HM33-H10030LFTR
HM33-H10030LFTR picture photo
Mfg. Part Number
HM33-H10030LFTR
Manufacturer
Product Category
Current Sense Transformers
Brief Description
CURRENT SENSE TRANSFORMERS
Datasheet Download
HM33-H10030LFTR.pdf
Availability of HM33-H10030LFTR
QUANTITY
HM33-H10030LFTR Order Process
Ship out your order
Specifications of HM33-H10030LFTR
Internal Part NumberEIS-HM33-H10030LFTR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert. of Compliance
Standard Package750
Category Transformers
FamilyCurrent Sense Transformers
SeriesHM33
Turns Ratio - Primary:Secondary1 : 30
Frequency-
Inductance180µH
Current Rating20A
DC Resistance (DCR)0.75 mOhm Primary, 1 Ohm Secondary
E.T.-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension8.13mm L x 7.11mm W
Height - Seated (Max)5.33mm
Termination StyleGull Wing
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HM33-H10030LFTR
Related LinksHM33-H1, HM33-H10030LFTR Datasheet, TT Electronics/BI Distributor
HM33-H10030LFTR Details Description
Related parts for HM33-H10030LFTR
CAP TANT 22UF 10V 20% 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES 5.11 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 28 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
TNC R/P RIGHT ANGLE PCB JACK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 3.3NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf