TT Electronics/BI HM33-H10125LFTR
HM33-H10125LFTR picture photo
Mfg. Part Number
HM33-H10125LFTR
Datasheet Download
HM33-H10125LFTR.pdf
Availability of HM33-H10125LFTR
QUANTITY
HM33-H10125LFTR Order Process
Ship out your order
Specifications of HM33-H10125LFTR
Internal Part NumberEIS-HM33-H10125LFTR
SeriesHM33
Turns Ratio - Primary:Secondary1 : 125
Frequency-
Inductance3mH
Current Rating20A
DC Resistance (DCR)0.75 mOhm Primary, 7.36 Ohm Secondary
E.T.-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension8.13mm L x 7.11mm W
Height - Seated (Max)5.33mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HM33-H10125LFTR
Related LinksHM33-H1, HM33-H10125LFTR Datasheet, TT Electronics/BI Distributor
HM33-H10125LFTR Details Description
Related parts for HM33-H10125LFTR
CONN TERM FEMALE 18-24AWG GOLD datasheet.pdf
RES SMD 576K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC PMIC W/INT CHARGER 28TQFN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 100V datasheet.pdf
QUINTPLEXER FILTER MODULE 5X8MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
Connector Socket 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf