Hittite (Analog Devices) HMC1019LP4ETR
HMC1019LP4ETR picture photo
Mfg. Part Number
HMC1019LP4ETR
Manufacturer
Product Category
Attenuators
Brief Description
IC DGTL ATTENUATOR 0.5DB 24QFN
Datasheet Download
HMC1019LP4ETR.pdf
Availability of HMC1019LP4ETR
QUANTITY
HMC1019LP4ETR Order Process
Ship out your order
Specifications of HMC1019LP4ETR
Internal Part NumberEIS-HMC1019LP4ETR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category RF/IF and RFID
FamilyAttenuators
Series-
Attenuation Value31dB
Tolerance±0.3dB
Frequency Range100MHz ~ 30GHz
Power (Watts)-
Impedance-
Package / Case24-VFQFN Exposed Pad
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HMC1019LP4ETR
Related LinksHMC101, HMC1019LP4ETR Datasheet, Hittite (Analog Devices) Distributor
HMC1019LP4ETR Details Description
Related parts for HMC1019LP4ETR
IC OPAMP GP 6MHZ 14DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 185VWM 328VC SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.33 OHM 5% 1.33W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 256KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL RED/GREEN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X30MM 100VAC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 3.5MM datasheet.pdf