Hittite (Analog Devices) HMC1019LP4ETR
HMC1019LP4ETR picture photo
Mfg. Part Number
HMC1019LP4ETR
Manufacturer
Product Category
Attenuators
Brief Description
IC DGTL ATTENUATOR 0.5DB 24QFN
Datasheet Download
HMC1019LP4ETR.pdf
Availability of HMC1019LP4ETR
QUANTITY
HMC1019LP4ETR Order Process
Ship out your order
Specifications of HMC1019LP4ETR
Internal Part NumberEIS-HMC1019LP4ETR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category RF/IF and RFID
FamilyAttenuators
Series-
Attenuation Value31dB
Tolerance±0.3dB
Frequency Range100MHz ~ 30GHz
Power (Watts)-
Impedance-
Package / Case24-VFQFN Exposed Pad
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HMC1019LP4ETR
Related LinksHMC101, HMC1019LP4ETR Datasheet, Hittite (Analog Devices) Distributor
HMC1019LP4ETR Details Description
Related parts for HMC1019LP4ETR
DC/DC CONVERTER 12V 20W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.5V 11W datasheet.pdf
RES SMD 3.48K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CABLE 2COND 12AWG GRAY SHLD 500' datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 1W LEADS datasheet.pdf
FIXED IND 430UH 147MA 17.1 OHM datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ/5V 2A 16TSSOP datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 51 TYPE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
HDI PIN ASSY 4 ROW 200 POS datasheet.pdf