Sullins Connector Solutions HMC10DRES-S734
HMC10DRES-S734 picture photo
Mfg. Part Number
HMC10DRES-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET
Datasheet Download
HMC10DRES-S734.pdf
Availability of HMC10DRES-S734
QUANTITY
HMC10DRES-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of HMC10DRES-S734
Internal Part NumberEIS-HMC10DRES-S734
Series-
PackagingTray
Number of Positions20
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorBlue
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HMC10DRES-S734
Related LinksHMC10DR, HMC10DRES-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HMC10DRES-S734 Details Description
Related parts for HMC10DRES-S734
CONN EDGECARD 80POS .156 WW datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
ACCELEROMETER ANLG XY 20 20-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES 10 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 110VWM 177VC SMC datasheet.pdf
RES 787K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOX COMPLETE W/LED CABLE MARKER datasheet.pdf
RES 4.7M OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
ICL 5 OHM 25% 2.8A 13.97MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 1W DO204AL datasheet.pdf