Hittite (Analog Devices) HMC1121LP6GETR
HMC1121LP6GETR picture photo
Mfg. Part Number
HMC1121LP6GETR
Manufacturer
Product Category
RF Amplifiers
Brief Description
IC PWR AMP 5.5-8.5GHZ 5W SMD
Datasheet Download
HMC1121LP6GETR.pdf
Availability of HMC1121LP6GETR
QUANTITY
HMC1121LP6GETR Order Process
Ship out your order
Specifications of HMC1121LP6GETR
Internal Part NumberEIS-HMC1121LP6GETR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Amplifiers
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HMC1121LP6GETR
Related LinksHMC1121, HMC1121LP6GETR Datasheet, Hittite (Analog Devices) Distributor
HMC1121LP6GETR Details Description
Related parts for HMC1121LP6GETR
IC REG BUCK 3.3V 5A TO220-7 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN CABLE KIT datasheet.pdf
OSC XO 8.000MHZ HCMOS TTL PC PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10V 20% 2824 datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
VHDM BP 8 ROW SHLD END 25 COL datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf