Hammond Manufacturing HMEP2018
HMEP2018 picture photo
Mfg. Part Number
HMEP2018
Manufacturer
Product Category
Rack Components
Brief Description
INNER PANEL/SUPPORTS HMEP SERIES
Datasheet Download
HMEP2018.pdf
Availability of HMEP2018
QUANTITY
HMEP2018 Order Process
Ship out your order
Specifications of HMEP2018
Internal Part NumberEIS-HMEP2018
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyRack Components
SeriesHMEP
TypePanel, Inner
Size / Dimension74.646" L x 66.890" W x 0.750" H (1896.00mm x 1699.00mm x 19.00mm)
Features-
ColorUnpainted
MaterialMetal, Steel
For Use With/Related ProductsHME Series
VentilationNon-Vented
Shipping InfoShipped from Digi-Key
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HMEP2018
Related LinksHMEP, HMEP2018 Datasheet, Hammond Manufacturing Distributor
HMEP2018 Details Description
Related parts for HMEP2018
CONN HEADER VERT 10POS .100 GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 250VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V 10% AXIAL datasheet.pdf
RES 25.5 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 18.0000MHz 30ppm 15pF 80 Ohm -40°C - 85°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 130MA 3.4 OHM TH datasheet.pdf
Connector Socket 15 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO-219AB datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf