Taiyo Yuden HMJ212BB7223KGHT
HMJ212BB7223KGHT picture photo
Mfg. Part Number
HMJ212BB7223KGHT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R 0805
Datasheet Download
HMJ212BB7223KGHT.pdf
Availability of HMJ212BB7223KGHT
QUANTITY
HMJ212BB7223KGHT Order Process
Ship out your order
Specifications of HMJ212BB7223KGHT
Internal Part NumberEIS-HMJ212BB7223KGHT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive, Boardflex Sensitive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HMJ212BB7223KGHT
Related LinksHMJ212BB, HMJ212BB7223KGHT Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
HMJ212BB7223KGHT Details Description
Related parts for HMJ212BB7223KGHT
MODULE PWR ENTRY SCREW-ON datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 600W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 3A TO263-5 datasheet.pdf
CABLE 3COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
24+24 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 0.013UF 5% 1000VDC AXIA datasheet.pdf