Taiyo Yuden HMK316B7105KL-T
HMK316B7105KL-T picture photo
Mfg. Part Number
HMK316B7105KL-T
Brief Description
CAP CER 1UF 100V X7R 1206
Datasheet Download
HMK316B7105KL-T.pdf
Availability of HMK316B7105KL-T
QUANTITY
HMK316B7105KL-T Order Process
Ship out your order
Specifications of HMK316B7105KL-T
Internal Part NumberEIS-HMK316B7105KL-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HMK316B7105KL-T
Related LinksHMK316B, HMK316B7105KL-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
HMK316B7105KL-T Details Description
Related parts for HMK316B7105KL-T
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 20W datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR ISL95210 datasheet.pdf
RES 392 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 0.255 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP10T datasheet.pdf
3.81MM EURO PLUG RA ME BLK AU 11 datasheet.pdf