Taiyo Yuden HMK316B7105MLHT
HMK316B7105MLHT picture photo
Mfg. Part Number
HMK316B7105MLHT
Brief Description
CAP CER 1UF 100V 20% X7R 1206
Datasheet Download
HMK316B7105MLHT.pdf
Availability of HMK316B7105MLHT
QUANTITY
HMK316B7105MLHT Order Process
Ship out your order
Specifications of HMK316B7105MLHT
Internal Part NumberEIS-HMK316B7105MLHT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HMK316B7105MLHT
Related LinksHMK316B, HMK316B7105MLHT Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
HMK316B7105MLHT Details Description
Related parts for HMK316B7105MLHT
IC REG BUCK ADJ 1A 8-SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 60A DO203AB datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 1KV X7R 1812 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 205 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS BOX MNT W/PIN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP CER 25PF 7.5KV AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 630VDC datasheet.pdf
330UF 6,3V 9,4X23,3MM 125C 20000 datasheet.pdf
CMOS 220 MHz True-Color Graphics Triple 10-Bit Video RAM-DAC IC datasheet.pdf