Taiyo Yuden HMK325B7105MN-T
HMK325B7105MN-T picture photo
Mfg. Part Number
HMK325B7105MN-T
Brief Description
CAP CER 1UF 100V X7R 1210
Datasheet Download
HMK325B7105MN-T.pdf
Availability of HMK325B7105MN-T
QUANTITY
HMK325B7105MN-T Order Process
Ship out your order
Specifications of HMK325B7105MN-T
Internal Part NumberEIS-HMK325B7105MN-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HMK325B7105MN-T
Related LinksHMK325B, HMK325B7105MN-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
HMK325B7105MN-T Details Description
Related parts for HMK325B7105MN-T
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 13.7KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TAPE CORROSION PROTECT 2" X 100' datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A 6XDFN datasheet.pdf
CAP FILM 0.043UF 3% 630VDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 9PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN HDR 34POS 2.54MM datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 5.6UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf