Taiyo Yuden HMK325B7684KN-T
HMK325B7684KN-T picture photo
Mfg. Part Number
HMK325B7684KN-T
Brief Description
CAP CER 0.68UF 100V X7R 1210
Datasheet Download
HMK325B7684KN-T.pdf
Availability of HMK325B7684KN-T
QUANTITY
HMK325B7684KN-T Order Process
Ship out your order
Specifications of HMK325B7684KN-T
Internal Part NumberEIS-HMK325B7684KN-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.106" (2.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HMK325B7684KN-T
Related LinksHMK325B, HMK325B7684KN-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
HMK325B7684KN-T Details Description
Related parts for HMK325B7684KN-T
RES CHAS MNT 5K OHM 1% 25W datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 14 OLIVE datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 4.5-18VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
IE-MINIFIBERLINX-II, TP-TX/FX-SM datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 36POS THRUHL datasheet.pdf