Taiyo Yuden HMK432B7474MM-T
HMK432B7474MM-T picture photo
Mfg. Part Number
HMK432B7474MM-T
Brief Description
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1812
Datasheet Download
HMK432B7474MM-T.pdf
Availability of HMK432B7474MM-T
QUANTITY
HMK432B7474MM-T Order Process
Ship out your order
Specifications of HMK432B7474MM-T
Internal Part NumberEIS-HMK432B7474MM-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.47µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.106" (2.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HMK432B7474MM-T
Related LinksHMK432B, HMK432B7474MM-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
HMK432B7474MM-T Details Description
Related parts for HMK432B7474MM-T
30MFD CAP RA2000/44-306 datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRIAC 600V 4A TO220AB datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.5VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC TEMP SENSOR SW SOT23-5 datasheet.pdf
HEATSINK 15X15X14.5MM W/OUT TIM datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 870MA 446 MOHM datasheet.pdf
RES 681 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
CRYSTAL 28.00 MHZ 18.0PF SMD datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 2.4A 32.4 MOHM datasheet.pdf