Sullins Connector Solutions HMM11DRUN
HMM11DRUN picture photo
Mfg. Part Number
HMM11DRUN
Brief Description
CONN EDGECARD 22POS .156 DIP SLD
Datasheet Download
HMM11DRUN.pdf
Availability of HMM11DRUN
QUANTITY
HMM11DRUN Order Process
Ship out your order
Specifications of HMM11DRUN
Internal Part NumberEIS-HMM11DRUN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row11
Number of Positions22
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
ColorBlue
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HMM11DRUN
Related LinksHMM1, HMM11DRUN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HMM11DRUN Details Description
Related parts for HMM11DRUN
RES SMD 7.32K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 1KVDC AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 16A DIRECTFET datasheet.pdf
VARISTOR 42.3V 1KA DISC 14MM datasheet.pdf
IC GAMMA BUFFER 8CH 20-TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 24VOUT datasheet.pdf
RES 9.42 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 4SMD datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 11W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 1W MELF datasheet.pdf