Sullins Connector Solutions HMM12DREN
HMM12DREN picture photo
Mfg. Part Number
HMM12DREN
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET
Datasheet Download
HMM12DREN.pdf
Availability of HMM12DREN
QUANTITY
HMM12DREN Order Process
Ship out your order
Specifications of HMM12DREN
Internal Part NumberEIS-HMM12DREN
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorBlue
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HMM12DREN
Related LinksHMM1, HMM12DREN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HMM12DREN Details Description
Related parts for HMM12DREN
CONN EDGECARD 48POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 53VWM 85VC DO15 datasheet.pdf
FILTER ULTRA-COMPACT 3-PHASE 30A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
ADAPTER DIP-40 TO QFN-64 datasheet.pdf
SAC-4P-M 8MS/5 0-PVC datasheet.pdf
CAP POLY 47UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf