Sullins Connector Solutions HMM12DRYS
HMM12DRYS picture photo
Mfg. Part Number
HMM12DRYS
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
HMM12DRYS.pdf
Availability of HMM12DRYS
QUANTITY
HMM12DRYS Order Process
Ship out your order
Specifications of HMM12DRYS
Internal Part NumberEIS-HMM12DRYS
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ColorBlue
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HMM12DRYS
Related LinksHMM1, HMM12DRYS Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HMM12DRYS Details Description
Related parts for HMM12DRYS
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 5.1V +/-12V 12V 75W datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 270 OHM 0606 datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 68PF 2KV SL RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.165" (4.20mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES 189K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 215 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR BKWY VERT TIN 18POS datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER MUX 2:4 20-TSSOP datasheet.pdf
LED ASSY RA 3MM 2LVL GN/HER DIFF datasheet.pdf