Sullins Connector Solutions HMM22DRYH
HMM22DRYH picture photo
Mfg. Part Number
HMM22DRYH
Brief Description
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
HMM22DRYH.pdf
Availability of HMM22DRYH
QUANTITY
HMM22DRYH Order Process
Ship out your order
Specifications of HMM22DRYH
Internal Part NumberEIS-HMM22DRYH
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row22
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HMM22DRYH
Related LinksHMM2, HMM22DRYH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HMM22DRYH Details Description
Related parts for HMM22DRYH
FERRULE SPLIT-RING 15.75MM datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 300MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CAP MICA 120PF 5% 1KV RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 18V 18W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
CAP TANT 1000UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
PUSH MOUNT ASSEMBLY datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 48VDC datasheet.pdf
ATTENUATOR 10 DB DC 18GHZ datasheet.pdf