Sullins Connector Solutions HMM25DRKI
HMM25DRKI picture photo
Mfg. Part Number
HMM25DRKI
Brief Description
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
HMM25DRKI.pdf
Availability of HMM25DRKI
QUANTITY
HMM25DRKI Order Process
Ship out your order
Specifications of HMM25DRKI
Internal Part NumberEIS-HMM25DRKI
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HMM25DRKI
Related LinksHMM2, HMM25DRKI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HMM25DRKI Details Description
Related parts for HMM25DRKI
IND DELAY LINE 2.7NS 1 OHM SMD datasheet.pdf
CONTACT BLOCK 220V ALT DPST datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE 1PH 15A 600V GBPC-W datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 24VOUT datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 24 OLIVE datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 8SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
IC OVP/OCP PROTECTION CTLR 8TSOT datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
FILT DSUB 25POS M-F ADPTR datasheet.pdf