Hirose Electric Co Ltd HMUA-F3-A125
HMUA-F3-A125 picture photo
Mfg. Part Number
HMUA-F3-A125
Manufacturer
Product Category
Fiber Optic Connectors - Accessories
Brief Description
FERRULE FOR MU PLUGS
Datasheet Download
HMUA-F3-A125.pdf
Availability of HMUA-F3-A125
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HMUA-F3-A125 Order Process
Ship out your order
Specifications of HMUA-F3-A125
Internal Part NumberEIS-HMUA-F3-A125
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Connectors, Interconnects
FamilyFiber Optic Connectors - Accessories
SeriesHMU
Accessory TypeFerrule
For Use With/Related ProductsMU Plugs
SpecificationsSinglemode/Multimode
Material-
ColorSilver
Material Flammability RatingUL94 V-0
Ingress Protection-
Operating Temperature-25°C ~ 70°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HMUA-F3-A125
Related LinksHMUA-F, HMUA-F3-A125 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HMUA-F3-A125 Details Description
Related parts for HMUA-F3-A125
SWITCH KEYLOCK SPDT LOPRO 125V datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 3.2A 15 MOHM TH datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 60V 0.5A SOT23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS .156 EYELET datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
SWITCH BASIC SUBMINI HNG ROL LVR datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 475K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf