Hirose Electric Co Ltd HNC2-2.5P-4DS(01)
HNC2-2.5P-4DS(01) picture photo
Mfg. Part Number
HNC2-2.5P-4DS(01)
Brief Description
CONN PIN HDR 2.5MM 4POS
Datasheet Download
HNC2-2.5P-4DS(01).pdf
Availability of HNC2-2.5P-4DS(01)
QUANTITY
HNC2-2.5P-4DS(01) Order Process
Ship out your order
Specifications of HNC2-2.5P-4DS(01)
Internal Part NumberEIS-HNC2-2.5P-4DS(01)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions4
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.098" (2.50mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.197" (5.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
Features-
Contact FinishGold
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HNC2-2.5P-4DS(01)
Related LinksHNC2-2.5, HNC2-2.5P-4DS(01) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HNC2-2.5P-4DS(01) Details Description
Related parts for HNC2-2.5P-4DS(01)
MOSFET N-CH 600V 1.4A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 16.5K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 630V NP0 2225 datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPDT 2A 3V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CAP FILM 5UF 10% 930VAC QC TERM datasheet.pdf
FIRE BARRIER 3" CAST IN METAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 4A SYNC datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf