Murata Electronics North America HPH-3.3/70-D48NBHL1Y
HPH-3.3/70-D48NBHL1Y picture photo
Mfg. Part Number
HPH-3.3/70-D48NBHL1Y
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Isolated, Low VOUT to 70A, Half-Brick DC/DC Converters
Datasheet Download
HPH-3.3/70-D48NBHL1Y.pdf
Availability of HPH-3.3/70-D48NBHL1Y
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HPH-3.3/70-D48NBHL1Y Order Process
Ship out your order
Specifications of HPH-3.3/70-D48NBHL1Y
Internal Part NumberEIS-HPH-3.3/70-D48NBHL1Y
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship HPH-3.3/70-D48NBHL1Y today.
SeriesHPH-3.3/70-D
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-HPH-3.3/70-D48NBHL1Y
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
HPH-3.3/70-D48NBHL1Y Details Description
Related parts for HPH-3.3/70-D48NBHL1Y
OPTOISOLATOR 5.3KV SCR 6DIP datasheet.pdf
FILTER LINE PWR RFI STD .250 1A datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 300PSIS 7/16 UNF 5V datasheet.pdf
CAP CER 750PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC AMBIENT/PROX SENSOR 6UTDFN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST-NO 2A 24V datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
RES SMD 9.1 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN datasheet.pdf