Susumu HPL0603-3N3
HPL0603-3N3 picture photo
Mfg. Part Number
HPL0603-3N3
Brief Description
FIXED IND 3.3NH 310MA 660 MOHM
Datasheet Download
HPL0603-3N3.pdf
Availability of HPL0603-3N3
QUANTITY
HPL0603-3N3 Order Process
Ship out your order
Specifications of HPL0603-3N3
Internal Part NumberEIS-HPL0603-3N3
Material - Core-
Inductance3.3nH
Tolerance±0.2nH
Current Rating310mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)660 mOhm Max
Q @ Freq10 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant7GHz
Operating Temperature-
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HPL0603-3N3
Related LinksHPL06, HPL0603-3N3 Datasheet, Susumu Distributor
HPL0603-3N3 Details Description
Related parts for HPL0603-3N3
RES ARRAY 4 RES 330 OHM 2012 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 32-QFN datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2MINI PLCC SMD datasheet.pdf
RES 5.11 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 97 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 250V C0G 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 2MSPS 28QFN datasheet.pdf
RES SMD 931 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf