Susumu HPL1005-3N3
HPL1005-3N3 picture photo
Mfg. Part Number
HPL1005-3N3
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.3NH 700MA 250 MOHM
Datasheet Download
HPL1005-3N3.pdf
Availability of HPL1005-3N3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HPL1005-3N3 Order Process
Ship out your order
Specifications of HPL1005-3N3
Internal Part NumberEIS-HPL1005-3N3
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
PCN Obsolescence/ EOLHPL0603,HPL1005 Series 15/May/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesHPL
PackagingTape & Reel (TR)
TypeThin Film
Material - Core-
Inductance3.3nH
Tolerance±0.2nH
Current Rating700mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)250 mOhm Max
Q @ Freq13 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant7GHz
Operating Temperature-
Frequency - Test300MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HPL1005-3N3
Related LinksHPL10, HPL1005-3N3 Datasheet, Susumu Distributor
HPL1005-3N3 Details Description
Related parts for HPL1005-3N3
MOSFET N-CH 60V 48A TO-263AB datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 100MHZ 100LQFP datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISORY CIRC 16SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CARDEDGE 44POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
OPTOISO 5KV GATE DRIVER 8SMD GW datasheet.pdf
IC DSP 32BIT DUAL AUDIO 128-LQFP datasheet.pdf
IC FPGA 249 I/O 329BGA datasheet.pdf
RES 549K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf