Murata Electronics North America HPQ-50-D48N-Y
HPQ-50-D48N-Y picture photo
Mfg. Part Number
HPQ-50-D48N-Y
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Isolated High Power Quarter Brick DC/DC Converters
Datasheet Download
HPQ-50-D48N-Y.pdf
Availability of HPQ-50-D48N-Y
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HPQ-50-D48N-Y Order Process
Ship out your order
Specifications of HPQ-50-D48N-Y
Internal Part NumberEIS-HPQ-50-D48N-Y
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship HPQ-50-D48N-Y today.
SeriesHPQ-50-
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-HPQ-50-D48N-Y
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksHPQ-50, HPQ-50-D48N-Y Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
HPQ-50-D48N-Y Details Description
Related parts for HPQ-50-D48N-Y
FIXED IND 10UH 11.4A 9 MOHM TH datasheet.pdf
LED VCSEL MICRO LENS 850NM TO-46 datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 55NS 32TSOP datasheet.pdf
IC DAC 8BIT MULTIPLYING 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 5% 3W 6227 datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
9+9 WAY M V BM 4.5MM TAIL W/JS datasheet.pdf
IC REG CTLR BCK BST PWM 38TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 2.35A 35 MOHM SMD datasheet.pdf