Murata Electronics North America HPR1009C
HPR1009C picture photo
Mfg. Part Number
HPR1009C
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
HPR1009C.pdf
Availability of HPR1009C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HPR1009C Order Process
Ship out your order
Specifications of HPR1009C
Internal Part NumberEIS-HPR1009C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship HPR1009C today.
SeriesHPR1
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSIP
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-HPR1009C
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksHPR1, HPR1009C Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
HPR1009C Details Description
Related parts for HPR1009C
CONDITIONER SGNL 4-20MA RAIL MNT datasheet.pdf
RES SMD 1.24 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 6000UF 100V SCREW datasheet.pdf
IC ADC 8BIT 45.5KSPS LP 8-DIP datasheet.pdf
H48-6 SHEET 640X320X0.5MM W/ADH datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS SKT datasheet.pdf
CABLE 6COND 18AWG GRY SHLD 1000' datasheet.pdf
HDR RA 34 POS 2.54MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf